Florbal na zábřežském jarmarku

První venkovní florbalová akce se vydařila nad očekávání!

V sobotu 18. září 2021 se v Zábřeze uskutečnil jarmark (po dvouleté pauze ovlivněné covidovým obdobím), kde nechyběl ani náš klubový „stánek“!

Ač počasí bylo převážně chladné a sluníčko nesvítilo (naštěstí ani nepršelo), přesto si k nám našlo cestu hodně rodičů se svými dětmi.

Náš stánek byl za kulturním domem mezi skákacím hradem a skauty. Měli jsme tam dvě hřiště o velikostech 10m2 a 16m2. Na jednom hřišti bylo možné si vyzkoušet slalomy, trestné střílení na malou branku, případně pomocí florbalky házet míček do „koše“. Na větším hřišti byla postavena velká brána, v níž se vystřídali dva typy golmanů. Jeden byl z plátna a druhá byl dobrovolník, který si chtěl tuto pozici vyzkoušet.

Florbal si přišli vyzkoušet nejen zkušení hráči a hráčky, ale také i dospělí i ti nejmenší, kteří sotva stáli na nohách, ale úsměv jim na tváři nechyběl, neboť hrát si s míčky a kuželi je také velká zábava.

My trenéři hodnotíme tuto akci jako velice úspěšnou, nečekali jsme, že by takový malý sportovní koutek mohl mít úspěch. Rádi bychom tak poděkovali florbalovém klubu Vikýřovice za půjčení hracího povrchu, panu Tomášovi P. a dvěma našim hráčům Béďovi D. a Lukáši M. za jejich pomoc nejen při budování a bourání stánku, ale také zejména za věnování se návštěvníkům. Sami jen ve třech bychom to nestíhali. J

Věříme, že tato akce nebyla poslední a těšíme se na další brzké shledání nejen pod širým nebem.

Sportu zdar, florbalu zvlášť!

----> FOTOGALERIE