Přátelská utkání mezi Sokolem Zábřeh a TJ WORMS Postřelmov - říjen

Utkání proběhlo v úterý 19.10., resp. ve čtvrtek 21.10. pro kategorie elévy, mladší a starší žáky.

V úterý 19. října v Postřelmově proběhlo další přátelské utkání pro hráče z kategorie elévů a mladších žáků. Na toto přátelské utkání se ze Zábřeha rozjelo 10 elévů a jen 6 (včetně gólmanky) mladších žáků.

Stejně jako na straně Postřelmovu, tak i na naší straně převládali v kategorii elévů nováčci, kteří začali s florbalem letos v září. Ze začátku byla hra rozpačitá, ale poté se malí hráči chytli a bojovali, co jim dech stačil. Přestože se Sokolíci snažili držet krok s Postřelmovem, soupeř byl lepší a utkání vyhrál. Poté následovala trestná střílení, kde se naši elévové nenechali zahanbit, a vyhráli.

I přestože mohli naši mladší žáci střídat jen jednoho hráče, střelecká produktivita byla docela úspěšná a zvítězili tak nad Postřelmovem podstatným rozdílem. Postřelmov se ale střelecky dotáhl aspoň v nájezdech, přesto to stále nestačilo a hráči ze Zábřeha mohli tak „slavit“ druhé vítězství.

----> Fotogalerie

O dva dny později, ve čtvrtek 21. října, proběhlo na stejném místě přátelské utkání tentokrát pro starší žáky.

Na toto utkání byli vybráni i dva hráči z kategorie mladších žáků, kteří se mezi starší kategorii vůbec neztratili a pomohli jim nejen v útoku, ale i v obraně. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, až nakonec vítězství se přiklonilo k Postřelmovu. Poté následovaly nájezdy, kde též Postřelmov ukázal svoji střeleckou kvalitu a zvítězil. Fotodokumentace nebyla bohužel zachována. Snad příště.

Tato přátelská utkání měla ukázat nejen nezkušeným hráčům, co se děje na takových zápasech a co na tréninku po nich chceme, ale také nám, trenérům, kde je potřeba zabrat, aby hra měl minimálně šmrnc ;-)

Opět děkujeme Postřelmovu za pozvání a těšíme se nejen na další přátelská utkání, ale také na utkání, kde půjde už o body (aneb Zábřežská florbalová liga se brzy rozjede!). Brzy naviděnou!

Také děkujeme všem rodičům, kteří nejen dopravili hráče do Postřelmova a zpět, ale také, že zůstali a podpořili své děti během utkání.