Sokolí kemp 2021

V termínu 24.7. – 31.7.2021 se uskutečnil již sedmý Sokolí kemp na Drozdovské Pile, tentokráte za většinové účasti dívek. Účelem a smyslem kempu je nejen odpočinout si od školy, ale i vylepšit florbalové znalosti a schopnosti účastníků, poznat základy jiných sportů, lépe poznat svoje schopnosti, poznat lépe své spoluhráče a utužit kolektiv, což je důležité ve všech týmových sportech. Účastníci si kromě výše zmíněného vyzkoušeli i některé tábornické dovednosti, s úspěchem absolvovali několik nočních her v terénu a putovali Aljaškou ve hře Za zlatem severu. Trenéři byli s výkony všech účastníků velmi spokojeni a těší se na další ročník kempu! Děvčata se také dala dohromady a vyjádřila přání dát dohromady dívčí tým – bude ovšem ještě třeba získat několik hráček. Rádi tedy mezi námi uvítáme nové tváře :)

Sokolí kemp byl zahájen v sobotu 24. července ve tři hodiny odpoledne. Účastníci se seznámili s podmínkami ubytování a byli rozděleni do dvou týmů pod vedením Marušky a Aničky. Poté šli s trenéry vybudovat sportoviště – střelnici a hřiště. Plochu hřiště vytváříme ze dvou zakrývacích plachet kotvených v zemi, vzniká tak relativně rovná a hladká plocha, na které se dá trénovat i hrát. Po dešti je ovšem značně kluzká, což často bývá příčinou pádu některého z hráčů a smíchu těch nepostižených :D

Druhý den absolvovali účastníci testy tělesné zdatnosti, učili se základy volejbalu a proběhla florbalová cvičení, odpoledne byla také zahájena etapová hra Za zlatem severu.

V pondělí si hráči zopakovali pravidla florbalu a signály rozhodčích, poznávali rostliny, stromy a živočichy. Také absolvovali přespolní běh na 1,68 km, ve kterém vyhrála Klára v čase 8:09 min. Vyzkoušeli si střelbu ze vzduchovek a zvládli výstup na Chilkootský průsmyk.

V úterý dopoledne se probírala taktika ve florbalu teoreticky i prakticky. Potom si týmy museli postavit plavidla, aby mohli splout po Yukonu do Dawsonu. Odpoledne se plavidla spustila na vodu a všichni bez nehod dopluli. Po setmění se hrála hra na pašeráky a pašeráci byli úspěšnější než finanční stráž.

Ve středu se procvičovala hru v útoku a obraně a v přečíslení a odpoledne se vyrazilo prozkoumat zbytky hradu v Hoštejně.

Ve čtvrtek byla na řadě florbalová technika, tedy práce s míčkem. Poté se hrál turnaj v pétanque, který vyhrála Anička. Odpoledne se závodilo o zábor č. 3, poté se hrál pasák (obdoba softballu) a následovala terénní hra Hon na uprchlíky.

V pátek dopoledne se hráči učili slaňovat pod vedením zkušeného lezce. V dnešní den výjimečně si oběd museli sami hráči (rozděleni do dvou týmů) uvařit - a to guláš v kotlících. Oběma týmům se guláš povedl, nebylo možné rozhodnout, který je lepší. Odpoledne bylo opět slaňování, tentokrát ze skalky a z mostu. Poté se vypravili do koryta zlatonoského potoka hledat zlato. Úspěšní byli nejen zlatokopové, ale také Kanadská jízdní policie, která chytila několik zákon přestupujících zlatokopů – inu, kde je zlato, je i zločin. Večer se rozdělal oheň a opékalo se. A protože byla jasná noc, zahrálo se na přepadení tábora. Na závěr se ještě zvládlo vyjet do Drozdova, kde se sledovaly hvězdy.

V poslední den kempu, v sobotu dopoledne se zrušilo sportoviště, sbalili se osobní věci, uklidila se chata a odjíždělo se domů. V 15,00 byl letošní Sokolí kemp ukončen.

---> Fotogalerie