1. turnaj ZFL PE v Postřelmově 7.10.

V letošní sezóně jsme chtěli začít se zápasy dříve, než tomu bylo v předchozích ročnících. Sice jsme na tomto turnaji doplatili na nízkou účast týmů, ale i tak si to děti užily a byly velice spokojené (jejich výrazy v obličejích a lesk v očích napovídal vše).

Novinkou letošního ZFL je „otevření“ 4. kategorie – přípravka (děti do 8 let). Také jsme snížili počet hráčů na hřišti i zmenšili velikost branek. Přípravka hraje se třemi hráči v poli bez brankáře na malé branky, které jsou zepředu v úrovni malého brankoviště ohraničeny vysokými kužely. Elévové (hráči do 10 let) hrají se třemi hráči v poli s brankářem na menší branky (120x90 cm) než mají vyšší kategorie (160x115 cm).

První turnaj pořádal Postřelmov a to v sobotu 7. října pro kategorii přípravka a elévy. Byly přihlášeny týmy jen ze dvou klubů – od nás a z Postřelmova. Naštěstí se na poslední chvíli přihlásil letošní nováček – a to až z Tovačova.

My jsme rádi, že tento turnaj se odehrál, neboť naši hráči se opravdu na něj moc těšili. Vzali jsme všechny hráče, kteří měli zájem – bylo jich celkem 18!!! Byli jsme „donuceni“ složit dva týmy v kategorii elévů a v přípravce jeden tým. Pro trenéra Radka bylo jedinou starostí, jak složit týmy elévů – zda čistě klučičí a holčičí tým či namixované lajny.

V hale v Postřelmově byly vytvořeny tedy dvě herní hřiště – jedno hřiště pro přípravku a jedno pro elévy. Mezi těmito dvěma hřiště byly postaveny dvě stanoviště na dovednostní týmové soutěže (ve chvíli, kdy tým nehrál, si „odskočil“ na soutěž).

Přípravka

V týdnu se nám odhlásil zkušený hráč Rupík a tak na turnaj jsme jeli jen ve 4 hráčích – Tomáš F., Erik H., Štěpánek K. a Filip U.

1. zápas Sokol Zábřeh vs Tovačov 4:3

Na tento zápas jsme si vzali ještě Elišku Č. z elévek, která ještě může hrát i za přípravku, a zrovna její tým nehrál. Její pomoc se nám velice hodila, protože nováčci, než se rozkoukali, tak přítomnost Elišky nám psychicky pomohla. S Tovačem to byl velice vyrovnaný boj. Soupeř nám vždy o jeden gól odskočil. Ke konci zápasu už to vypadalo, že si Tovačov půjde pro vítězství, dost nás zatlačili, nebyli jsme schopní se ze svého obranného pásma vymotat. Ale pak jsme dali dva rychlé góly a nakonec brali tři body do tabulky!

Po tomto zápase šla přípravka na dovednostní soutěže (slalom a z určité vzdálenosti strefit poslat míček mezi nohy tělocvičné koze…).

2. zápas Sokol Zábřeh vs Postřelmov 3:0

Tento zápas jsme rozhodli v prvním poločase, kdy hattrick vstřelil Tomáš. Zde jsme si museli poradit bez Elišky, ale kluci to zvládli výborně.

První místo v tabulce nás potěšilo, byli jsme odměněni nejen diplomem a medailemi, ale i pohárem!  Nejužitečnějším hráčem byl zvolen Tomáš F.

Elévové – holky

SLožení: Eliška Č., Jasmína H., Sára K., Nela P., Líza Z. a Adriana Ž. Bránu jim střežil Lukáš N.

Holky nás trenéry velice potěšily svým přístupem ke hře. Nikdy nešly na hřiště s odevzdaným přístupem ke hře. Pokud v takové sestavě nějakou dobu vydrží, věříme, že se brzy mohou stát konkurenceschopným týmem i proti klukům.

Nejužitečnějším hráčem byla zvolena Eliška Č.

1. zápas Sokol Zábřeh vs Tovačov 0:9

2. zápas Sokol Zábřeh vs Postřelmov 1:6

3. zápas Sokol Zábřeh vs Sokol Zábřeh – kluci 1:8

Elévové – kluci

Složení: Tobiáš H., Marek M., Karel K., Marek Ch., Antonín H. a Ondra P., v bráně byl Bartík P.

1. zápas Sokol Zábřeh vs Postřelmov 4:2

2. zápas Sokol Zábřeh vs Tovačov 4:5

Škoda tohoto zápasu, který rozhodoval o tom, na jakém místě kluci skončí v tabulce. Ač zpočátku Tovačov vedl s náskokem, naši hráči byli schopni to dotáhnout na rozdíl jen jedné branky. Věříme, že kdyby byl hrací čas ještě o minutku delší, vyrovnání by nebylo nereálné. Ale na kdyby se nehraje. Ponaučení pro naše hráče je, že se musí hrát od začátku a ne nechat to na poslední chvíli ;-) Přesto tento zápas byl hodnocen jako pěkný.

3. zápas Sokol Zábřeh  vs Sokol Zábřeh – kluci 1:8

Do tohoto zápasu šli kluci v trošku pozměněné sestavě, než hráli v předchozích zápasech. S novými pozicemi si dobře poradili a v tomto zábřežském derby vyhráli kluci.

Nejužitečnějším hráčem v tomto týmu byl zvolen brankář Bartík. Ten se svým brankářským umění nejednoho diváka přinutil otevřít pusu údivem. Celkové umístění (2. místo) hodnotíme kladně, neboť víme, na čem máme pracovat do dalšího turnaje a hlavně je větší motivace zabojovat o to první místo!

Týmové dovednostní soutěže vyhrál tým Tovačov.

Z celkového pohledu jsme jako trenéři moc spokojení, ač byla nízká účast týmů, přesto jsme moc rádi, že byl nejenže turnaj už tak „brzy“, ale že jsme se ho mohli zúčastnit. Máme tak obraz a představu, na čem zapracovat do dalšího turnaje (25. 11. v Zábřeze). Děkujeme našim hráčům Hasičovi a Díťovi za roli rozhodčích. Děkujeme hráčům za prezentaci klubu a za jejich výkony. Předně chceme pochválit Bártíka, neboť se svými výkony v bráně má veliký podíl na tom, že se jeho tým umístil na druhém místě. Nesmíme zapomenout také na Tobiáše, neboť jeho obětavost v obraně byla úžasná. Také pochvala míří na Elišku, která ač měla v nohách o jeden  zápas víc než ostatní hráči, nebylo to na její hře vůbec poznat. Pochvalu dostanou také holky Sára a Adriana, ač to byla jejich premiéra, popasovaly se s tím pěkně