3.kolo ZFL v Rapotíně 7.1. 2023

Mladší žáci ani starší žáci ve 3. kole ZFL nebodovali.

V sobotu 7. ledna 2023 jsme jeli na zápasy do Rapotína, za mladší žáky odehráli Oliver K., Vašek Č., Anička V., Janča P, Jonáš J., Matěj S., Marek M., Pepa K. a Klárka O. V brance se s Jonášem střídal Matyáš N. V tomto kole nás čekaly tři zápasy, ale bohužel bodovat se nezadařilo. Začátek turnaje se opozdil z důvodu poruchy časomíry, kterou se ale našemu trenérovi Kubovi podařilo opravit. Děkujeme!

Údolí Desné : Sokol Zábřeh                5:3  (3:1, 2:2, 0:0)

V první třetině nás soupeř jako vždy zaskočil rychlým gólem již po 1. minutě hry, ale ve druhé třetině jsme již hru vyrovnali a soupeřův náskok snížili a ve třetí třetině jsme soupeři již nedovolili skórovat. My jsme se ale taky do soupeřovy branky netrefili. Přesto ale bylo vidět, že kvalita týmu vzrůstá a získané herní zkušenosti se na řadě hráčů projevují, na některých hráčích je ale znát, že nemají natrénováno a stále neumí přesně přihrát, nabíhat si do volného prostoru a potíže jim dělají i jiné základní herní dovednosti, které na trénincích jiní získávají. Jinak ale naši předvedli pěkný a zajímavý zápas, spoustu bojovnosti.

Holky z Údolí : Sokol Zábřeh              7:1 (2:0, 2:0, 3:1)

Po krátké přestávce jsme nastoupili do dalšího utkání a bylo vidět, že hráči už mají v nohách jeden těžký zápas a že hraje úplně jiný tým než před chvílí. Hráči nebyli většinu času schopni přesně přihrát, hodně sólovali, nahrávali soupeři před naší brankou a i gólman vyrobil několik hrubých chyb, které jinak nedělává. Kdyby dokázali podat výkon jako v prvním zápase, tento zápas mohli vyhrát, protože soupeřky, kromě výborné Vintrlíkové, která dala 6 branek, byly hratelné.

Sokol Zábřeh : Sokol Dlouhomilov     2:5  (1:2, 1:2, 0:1)

V tomto zápase naši branku střežil tentokrát Jonáš, Matyáš si vyzkoušel pozici hráče v poli. Dlouhomilov byl favoritem tohoto utkání a nejsilnější z dnešních soupeřů. Naši se do třetího zápasu probudili a se soupeřem drželi krok – jen zatím horší souhra našich nováčků před soupeřovou brankou byla překážkou úspěšného zakončení. Ale bylo vidět, že se již začínáme dostávat do šancí a že se zlepšil výkon všech hráčů týmu. S výsledkem tedy spokojeni být nemůžeme, ale s předvedenou hrou na hranici dnešních schopností týmu spokojeni být můžeme a pochválit můžeme všechny hráče.

Na tomto turnaji je potřeba pochválit zejména Vaška, Jonáše, Klárku a Marka M. (nejmenšího a nejmladšího hráče na dnešním turnaji) za parádní výkony na hřišti a Matyáše za zákroky v brance zejména v prvním zápase.

Pochvalu si zaslouží i Bury (Jan Bureš) za výkon rozhodčího. Pomohl odpískat čtyři zápasy (pak se musel soustředit na roli hráče v kategorii straších žáků).

Starší hráči dnes odehráli dva zápasy a to s týmy ze špičky tabulky. V brance byla Iva, v poli hráli Hasič, Bury, Víťa, Díťa, Jonáš, Anička H., a Klárka s Maruškou.

Orel Troubelice – Sokol Zábřeh         6:2   (4:0, 0:2, 2:0)

Zápas s prvním týmem tabulky – s hráči o 3 roky starší a o dvě hlavy vyšší vypadal dopředu na vysokou porážku. Troubeličtí ale hráli druhý zápas po sobě a naši se jich, přes počáteční obavy nezalekli, otevřeli hru a diváci mohli sledovat pohledný zápas hraný na obě strany, s řadou dramatických okamžiků na obou stranách.

Údolí Desné – Sokol Zábřeh               6:1 (3:1, 0:2, 3:0)

Zápas to byl těžký, soupeři běhavější a hráli na 3 lajny, přesto se naši nedali a uhráli slušný výsledek navzdory tomu, že se zranila Anička a přes půl zápasu odehráli v sedmi. A kdyby občas nechybovali v obraně a nepřestali hlídat soupeře, mohl být výsledek ještě lepší.

Všichni naši předvedli v obou zápasech zřejmě svoje hráčské maximum, s takovým nasazením jsem celý tým asi ještě nikdy hrát neviděl a i Jonáš, který začal hrát v poli před měsícem, patří do kategorie mladších hráčů a již dopoledne odehrál tři zápasy, byl v těchto těžkých zápasech vidět. Máme samozřejmě stále co zlepšovat, už v sobotu 21. ledna se hraje 4. kolo v Postřelmově, a pokud budou oba naše týmy hrát tak, jako dnes, věříme, že by se mohli dočkat výher nebo aspoň nějakého bodu.