5.kolo PE 27.5. Troubelice

Vítej zlatý hattricku!!!

V sobotu 27. května se odehrál poslední turnaj pro naše nejmladší hráče a hráčky. Turnaj pořádal Orel Troubelice, a protože mají jen malou tělocvičnu, ale za to pěkné venkovní hřiště s tartanovým povrchem, který umožňuje mj. hrát i florbal, čekalo se na vhodnější venkovní počasí, aby se turnaj mohl odehrát na venkovním hřišti. Sobota zpočátku nabídla po ránu chladno se studeným větrem, ale během dopoledne vítr ustál a sluneční paprsky nabíraly na síle, až v poledne bylo horko.

Na turnaj jsme přihlásili, jak už to bývá na posledních turnajích, dva týmy – Zábřeh A hrající v červených dresech a Zábřeh B hrající ve žlutých trikách.

Bohužel účast týmů na turnaji byla nízká – jen čtyři. Ale zase to bylo rychle odehrané a mohli jsme být na oběd doma.

Na venkovním hřišti byla připravena dvě hřiště. Před zahájením turnaje se naši hráči zahřívali vybíjenou a poté si protáhli těla rozcvičkou. Nakonec si vzali míčky a ve dvojicích si přihrávali a poté stříleli na gólmany, aby se seznámili s povrchem. Tartan má úplně jiné vlastnosti než palubovky v tělocvičnách, pro florbal není zrovna ideální a brankáři mají hodně potíží s přesuny. Brankáři se nemohli sklouznout, při pádech jsou oděrky častější než  na palubovce a není se kam schovat před sluncem. Ale zase je to pohyb na čerstvém vzduchu a jiný pocit ze hry.

Sestava Zábřeh A:

Jan Č. (G), Anna V., Dominik K., Dominik H., Matěj S., Jan P., Jan K. a Vojta J.

Sestava Zábřeh B:

Bartík (G), David K. (G), Korny a Rupík U., Eliška Č., Nela P., Šimon P., Martin Š., Erik H., Benji P. a Lisa Z.

Tým Zábřeh A neměl na tomto turnaji konkurenci a po třetí v řadě vyhrál celý turnaj bez ztráty kytičky. Střelecky byli při chuti Honza P. (14 branek) a Matěj S. (9 branek). Všichni hráči vstřelili minimálně jeden gól. Dokonce v zápase s naším Béčkem jsme si prohodili brankáře, aby si Honza Č. vůbec zachytal. J

Zábřeh A – Troubelice  10:0

Zábřeh A  - Postřelmov 10:1

Zábřeh A – Zábřeh B 14:3

Tým Zábřeh B sbíral opět další zkušenosti, které se budou jistě hodit do další sezóny. Ač na tomto turnaji náš gólman David K. chytal parádně, přesto zatoužil být spíše hráčem a tak ve třetím zápase si vzal florbalku a šel do pole.

Střelci na tomto turnaji byli Eliška a Benji (2 branky), Rupík a Martin po 1 brance.

Zábřeh B – Postřelmov 2:13

Zábřeh B – Troubelice 1:8

Zábřeh B – Zábřeh A 3:14

Děkujeme hráčům z týmu A za jejich krásnou předvedenou hru a získání zlatého hattricku.

Hráče z týmu B chválíme za to, že jejich elán a touha vítězit stále neopadá (i přes tolikero porážek), věříme, že se jejich snaha již v příští sezoně zúročí.

Děkujeme rodičům za podporu „v hledišti“, děkujeme panu Pavlů a panu Vicenecovi za to, že nám vypomohli při zápasech jako trenéři.

Přejeme všem hráčům, aby si přes prázdniny odpočinuli a věříme, že se v září v plné síle k nám vrátí!