Další neúspěšné kolo ZFL pro naše hráče

Ani ve 4. kole se nedařilo našim hráčům naplno bodovat, jen mladší žáci mají bod za remízu. Čtvrté kolo ZFL se mělo odehrát v Postřelmově, ale Vikýřovice nabídli možnost odehrát u nich, a tak jedna skupina hrála ve Vikýřovicích v tělocvičně v místní škole a druhá v Postřelmově. Byla to výhoda nejen pro Vikýřovice, že hráli doma, ale i pro skupinu starších žáků, že mohli odehrát zápas ve formátu 4+1. Kdyby obě skupiny hrály v Postřelmově, musely by se tam vytvořit dvě menší hřiště a starší žáci by tak hráli ve formátu 3+1.

Pro naše obě kategorie čekaly týmy z Vikýřovic.

Sestava mladší žáci: Vašek Č., Radek H., Dominik H., Jonáš J., Pepa K., Matyáš N. (G), Klárka O., Adam P. a Anna V.

FBC Vikýřovice A -  Sokol Zábřeh   3:3 (0:1, 1:0, 2:2)

Poprvé v tomto ročníku jsme se ujali vedení hned na začátku a to nám vydrželo až do 6. minuty 2. třetiny, kdy soupeři vyrovnali. Ve třetí třetině  se střelecké štěstí přelévalo z jedné strany na druhou, ale nerozhodný výsledek je spravedlivý. Měli jsme tentokrát nakročeno konečně k vítězství, ale opět bylo vidět, že někteří hráči nemají dost natrénováno a herně nestačí spoluhráčům ani soupeřům. Jestli se jejich docházka na tréninky nezlepší, budeme muset uvážit, jestli má smysl je na zápasy vůbec brát. Pochválit za výkon tentokrát musíme Dominika, Klárku, Vaška, Matyáše a Adama.

FBC Vikýřovice 1 – Sokol Zábřeh   9:5  (5:1, 3:2, 1:2)

Další soupeř byl nad naše síly, byť jsme nehráli úplně špatně, ale chyby v obraně, které jsme vyráběli, dokázali soupeřovi hráči rychle trestat. Tento soupeř byl silnější na míčku, pár z nich dokonce tak šikovní, že si z našich hráčů udělal kuželky. Naše slabina byla především v obraně. Obránci se v houfu honili za míčkem a neustále nechávali volné soupeře před naší brankou, kteří potom  pohodlně stříleli do branky. Nejsmutnější na tom bylo že se nedokázali po prvních brankách poučit. Také někteří útočníci se navzdory radám a pokynům trenérů netlačili před soupeřovu branku, ale cpali se do rohů, kde byli samozřejmě neškodní.

Ač to byla vysoká porážka, naši hráli líp než v předchozím zápase. Kdyby naši hráči hráli v předchozím zápase stejně jak v tomto, tak by ty tři body z prvního zápasu byly.

Celkové hodnocení

Pořád dokola - není kontrolu míčku, chodí se naivně do soubojů, florbalka se drží jednou rukou, ale hlavně se neposlouchají rady od trenérů…. Pokud hráči si neřeknu sami sobě, co od sebe chtějí a nezačnou na sobě pracovat, nemůžeme pomýšlet na úspěch a ani mít radost ze hry.

Přesto se najde něco pozitivního - útok se výrazně vylepšil, protože v dnešních dvou utkání dal tolik branek, jako v předchozích sedmi zápasech dohromady, a to je pro další zápasy nadějné. Zejména Dominik svými třemi brankami na sebe upozornil, ale bez dobré podpory spoluhráčů se to neobešlo.

Také starší žáci se utkali s oběma týmy Vikýřovic. Do dnešních zápasů nastoupili posíleni o dva nové hráče Martina a Dana a mladší žáky Vaška a Jonáše v brance. Také Maruška s Aničkou, která se po zranění v minulém kole uzdravila, byly vítanou posilou.

FBC Vikýřovice A – Sokol Zábřeh             6:2  (2:1, 3:0, 1:1)

Podle očekávání první dvě branky padly do naší branky, ale Bury ještě před přestávkou snížil. Dan s Martinem ukázali, že hrát umí, ale protože na našem tréninku byli poprvé ve čtvrtek, bylo vidět, že ještě nejsou se spoluhráči sehraní, To se ale postupně vylepšovalo, přesto dokázala soupeřova brankáře překonat už jen Anička. Rozhodčí zápas trochu pustili, takže se hrálo dosti tvrdě tělo na tělo a sekalo se o sto šest, ale naši hráči se nenechali zastrašit a v těchto úkonech se soupeřům vyrovnali.

Sokol Zábřeh – FBC Vikýřovice 1             4:5   (1:2, 1:1, 2:2)

V zápase bylo poznat, že nové posily týmu jej vhodně doplnily, takže máme do budoucna k dispozici 10 hráčů do pole na přibližně stejně dobré úrovni. Bylo to vidět i na hře, chvílemi jsme měli ze hry více, bohužel ve třetí třetině se podařilo dvě školácké chyby – laxní nahrávka soupeři před brankou a vyražení míčku soupeři na lopatu znamenala ztrátu naděje na radost a tři body za vítězství.

Přesto tento zápas považujeme za nejvydařenější ze všech z této sezony a věříme, že pokud by takto hráli ve všech zápasech na Hummel Open Game, je velká šance se probojovat až do play off. Proto za výkon v tomto zápase chválíme celý tým a Aničku navíc za to, jak zastoupila Kubu na trenérském postu.

Další utkání se odehraje 11. února nejspíše v Zábřeze.

mladší žáci vs                                    starší žáci vs

9:40 - 10:20 Postřelmov 2                 12:40 - 13:20 Postřelmov

11:00 - 11:40 Postřelmov 1                14:00 - 14:40 Sokol Dubicko