Přátelské utkání elévů s Postřelmovem

Naposledy naši elévové hráli turnaj v prosinci a další turnaj je čeká až v polovině února, proto jsme se domluvili s Postřelmovem na přátelském utkání v rámci našich tréninků, který se odehrál ve čtvrtek 2. února 2023.

Měli jsme k dispozici tři brankáře - Matyáše N., Lukáše N a Bartíka P. a 13 hráčů do pole. Vytvořili jsme tak 2 lajny, první lajna: Radek H., Dominik H., Matěj S., Tobiáš H., Marek M., Jan K., Denis S. A druhá lajna: Aneta J., Rupík U., Kornelie U., Eliška Č., Jan Č., Šimon P., Vojta J..

Utkání se odehrálo na 3 třetiny po 15 minutách. První třetinu hrála naše 1. lajna (2. lajna si mezitím hrála mimo hřiště), která zvítězila 5:0. Do druhé třetiny nastoupila druhá lajna. V této třetině se podařilo Postřelmovu vyhrát nejen třetinu, ale otočit skóre ve svůj prospěch  na 7:5, byť jsme do pole postavili ne 4, ale všech 7 hráčů! Ve čtyřech to prostě zatím nešlo :)

Ve třetí třetině jsme lajny promíchali tak, aby si všichni přítomní zahráli. Naši nejmladší se přitom dost poučili a rychle zjišťovali, co vlastně mají na hřišti dělat a o co při hře vůbec jde. Doufejme, že jim tyto poznatky zůstaly v paměti a že se to projeví i při příštím turnaji přípravek 18.2. ve Vikýřovicích. Konečný výsledek není důležitý, v přátelském zápase o výsledek nejde. V bráně se prostřídali všichni naši tři brankáři, nejvíce si zachytal Matyáš jako nejzkušenější ze všech tří. Pro Lukáše a Bartíka to byl první "zápas" v pozici gólmana (dosud byli jako hráči v poli).

Děkujeme rodičům, kteří zajistili dopravu našich hráčů do Postřelmova a zpět a za koučování týmu. Děkujeme Postřelmovu za možnost odehrání zápasu a děkujeme všem hráčů za reprezentaci našeho klubu! Je potřeba odehrát více takových utkání, neboť jen zde mohou nabírat zkušenosti.