Příměstský kemp 2022

V předposledním týdnu letních prázdnin (22. - 26. 8.) se v Zábřeze uskutečnil první příměstský florbalový kemp pro děti do 13 let.

Denní program začínal vždy v 8 hodin, kdy se ráno zašlo do parku Bezručovy sady naproti sokolovně, kde si děti zaběhaly, zahrály hru pro zahřátí svalů, protáhly své tělo a zakončily to běžeckou abecedou. Poté si vzaly švihadla a zaskákaly si podle instrukcí trenéra. Některé si navíc daly i skákání přes švihadlo pozpátku nebo tzv. vajíčko. Bohužel ne všechny děti umí „ovládat“ švihadlo, ale snaha z jejich strany tam byla.

Po půlhodině strávené venku se šlo zpět do sokolovny, kde pokračovala další hodina koordinace a kondice. Aktivity se zaměřovaly na běhání, individuální rozvoj či spolupráci ve dvojicích nebo ve skupinách.

Následovala svačina v podobě ovoce, zeleniny či něčeho sladkého na zub.

Po svačině se konečně dostal ke „slovu“ florbal. Hráči se učili základy, jako je driblink, vedení míčku, situace 1 na 1, v dalších dnech i 2 na 1. Gólmani si zase procvičovali chytání míčku, přesuny v brankovišti, správný brankářský postoj, výhozy a další.

Kolem 11. hodiny byl konec dopolední části kempu, a tak bylo potřeba si dát strečink po tréninku. Na půl dvanáctou nás čekal oběd v jídelně na místní 2. ZŠ. Prostředí a personál byly velice příjemné a milé. Děti měly možnost výběru ze dvou jídel, které si musely vybrat týden před zahájením kempu.

Po obědě následovala hodinová polední pauza. Ale to by nebyly děti, kdyby opravdu odpočívaly. A tak namísto pauzy bylo hodinka plná „klidových“ her, jako například Městečko Palermo usíná, hry na jména, Šly tři opice a další, které pak přešly do her, jako byla vybíjená.

Ve 13 hodin začala další kondiční a koordinační část, která měla trvání jen 45 minut, po níž následovala svačina.

A poslední hodina byla věnována míčovým hrám, jako byla vybíjená, fotbal, házená, ale pak se hrál florbal v různých počtech hráčů (od 1 na 2 až po 4 na 4).

Celkem 21 dětí se zúčastnilo našeho příměstského kempu, bohužel ne všechny ho absolvovaly na 100 %. Doufáme, že jsou již zdravé a že se s nimi případně brzy potkáme na hřišti.

Poděkování patří nejen paní ředitelce školní jídelny Macháčkové za poskytnutí zázemí, ale také všem trenérům, kteří věnovali svůj osobní čas a pomohli nám s kempem – jmenovitě Ondrovi Mrázkovi a Jirkovi Trávníčkovi z klubu Asper Šumperk a Klárce Pilařové a Martině Řezáčové z brněnského klubu Bulldogs Brno.

Budeme moc rádi, budete-li mít nějaké postřehy (připomínky, dotazy, upozornění), když nám je sdělíte. Těšíme se na brzké shledání na tréninku.

Fotogalerie zde.