Přípravky a elévové opět ve hře!

V sobotu 5. listopadu 2022 se po dlouhé přestávce způsobené proticovidovými opatřeními a následným nedostatkem týmů konečně odehrál turnaj i pro hráče do 10 let.

Na první letošní turnaj se přihlásilo šest týmů – Worms Postřelmov, FBC  Vikýřovice, Orel Troubelice, Jestřebí a dva týmy Sokola Zábřeh. Turnaje se zúčastnilo na 60 dětí a 48 diváků, trenéry nepočítaje.

Zápasy  se odehrály v zábřežské sokolovně na dvou hřištích. Bohužel stavitelé sokolovny při výstavbě ani netušili dnešní požadavky na prostory pro sportující a nepředpokládali asi ani větší zájem diváků, takže jsme museli trochu hrací plochu zmenšit, aby se nám tam vešli také diváci – téměř všichni rodiče chtěli své ratolesti vidět při hře. Nám trenérům a organizátorům nezbývá než povzdechnout  – kéž by i v Zábřehu byla taková hala jako v Postřelmově.

Při systém turnaje „každý s každým“  tudíž každý tým odehrál 5 zápasů. Byl to zápřah pro hráče i pro trenéry, neboť týmy musely odehrát i několik zápasů hned po sobě, a trenéři také ve volných chvílích působili i jako rozhodčí. Všichni to však zvládli s jiskrou v oku a bez zranění, takže se můžeme těšit na příští turnaj.

Sokol Zábřeh společně s naší, dá se říci, pobočkou v Jestřebí složil tedy tři týmy, Sokol Zábřeh A, Sokol Zábřeh B a Florbal Jestřebí.

K hráčům Florbalu Jestřebí  - Toník H., Lukáš N, Adam P., Nela P. a Kája N. se přidali Rupík U., Bartík P., Benji P. a Alex T. Protože týmu z Troubelic se nedostavila řada hráčů a přijeli jen ve čtyřech včetně brankáře, nabídli se naši hráči – Rupík., Lukáš a Toník, že jim vypomohou. Nejen hráči a trenéři z Troubelic, ale i my jim děkujeme za jejich ochotu a snahu na hřišti.

Za Zábřeh B hráli Ráďa H., Dominik H., Tobiáš H., Jan K., Matěj S. a Denis S. a za Zábřeh A Jasmína H.,  Aneta J., Korny U., Vojta J., Marek M. a David J. Ač jsme měli tři týmy, tak jsme měli k dispozici pouze jen dva gólmany – Davida K. a Šimona P.  A protože v turnaji nastaly chvíle, kdy hrály současně všechny  tři týmy, museli jsme požádat o pomoc gólmana z jiného týmu– děkujeme tak týmu  Worms Postřelmov za jejich gólmanky.

A jak turnaj a hráče  viděli naši trenéři?

Trenér Havlíček (Zábřeh A):

Na to, že to byl jejich první zápas, tak myslím, že to bylo super. Byl to zápřah, ale zvládli to perfektně. Musím je všechny pochválit a pro mě to byla i taková odměna.  Nejužitečnějším hráčem byl Marek M.

Trenér Štěrba (Zábřeh B):

Tým „B“ byl složen z našich papírově nejlepších hráčů,kteří už trénují, kromě Denise, 1-2 roky a získali řadu herních zkušeností v řadě zápasů, kterými prošli. V prvním zápase s Worms Postřelmov (3:6) to ale vidět nebylo. Naši hráči lítali za míčkem bezhlavě sem a tam v jednom houfu, neviděli soupeřovy hráče čekající u naší branky na přihrávku, sami si přihrávali pomalu a nepřesně, ještěže Šimon v brance tým podržel a zabránil řadě dalších branek. Naštěstí se po pár vhodně zvolených slovech trenérů vzpamatovali, ve druhém zápase se ještě nějaké chyby opakovaly, ale v dalších třech zápasech již hráli tak, jak jsme od nich čekali. Chválíme za jejich komunikaci na hřišti a běhavost. Nejužitečnějším hráčem týmu byl Dominik H.

Trenérka Pokorná (Florbal Jestřebí):

Náš tým byl složen z nejmladších hráčů na turnaji s prakticky nulovými zkušenostmi ze zápasů, přesto se nezalekli a do prvního zápasu vlétli a hráli s maximálním nasazením. Možná to bylo malou tělocvičnou, která jim co do velikosti hřiště víc vyhovovala, než velká tělocvična, každopádně po prvním zápase zanechali krásný dojem a remíza s Troubelicemi byla spravedlivá. Bohužel v dalších zápasech už nebyli tak draví a energie měli málo  – příčinou bylo hned několik – měli jsme jen jednoho hráče na střídání (tři hráči nám odešli do týmu Troubelic), velká tělocvična byla na ně moc velká :D a veškerou energii vyplýtvali do prvního zápasu. A i přestože do posledních dvou třech zápasů jsme získali posily (vrátil se Toník, přidal se Erik Hruška a Kája N.) a mohli jsme tak střídat i celou čtveřici, výkon z prvního zápasu se už neopakoval. Přesto všechny zápasy odehráli se vztyčenou hlavou, každému soupeři zatápěli a když vstřelili gól, radost byla veliká :). Můžeme tedy očekávat, že se jejich výkony v dalších zápasech budou zlepšovat a budou přibývat i vítězství. Nejužitečnějším hráčem týmu byl Benji.

Tento turnaj byl pro nás úspěšný nejen pro konečné 2.místo  B týmu, ale také proto, že jsme byli schopni poskládat tři týmy a že v kategorii nejužitečnější hráč se jím v troubelickém týmu stal náš nejmladší (a snad i nejmenší přítomný) hráč Rupík. Za to jej chválíme i my, trenéři. Pochvalu si zaslouží i oba naši gólmani. Přestože Šimon začal chytat teprve až na posledních dvou trénincích, společně s Davidem předvedli výborné výkony, blýskli se několika krásnými zákroky, na které mohou být hrdí.

Poděkování patří nejen hráčům za jejich prezentaci našeho klubu, ale také i rodičům za jejich podporu po celý turnaj. Děkujeme našim klukům z kategorie starších žáků (Bury, Hasič, Honza a Víťa) i paní Hruškové, panu Janákovi a dalším rodičům našich hráčů za jejich pomoc při přípravě a pořádání  turnaje. Děkujeme také trenérům z ostatních týmů, že nám vypomohli jako rozhodčí. Poděkování také patří i panu Juránkovi, paní Pavlů a městu Zábřeh za zajištění odměn pro všechny zúčastněné hráče.

Další turnaj se odehraje v Postřelmově a to už 3. prosince. Těšíme se na vás všechny!