Rozjelo se 1. kolo Zábřežské florbalové ligy (ZFL) i pro mladší a starší žáky!

Letošní ročník ZFL je velice bohatý na počet přihlášených týmů (v kategorii mladších žáků (MŽ) je 8 týmů, v kategorii starších žáků (SŽ) 7 týmů) a na nově přihlášené týmy (Sokol Dlouhomilov, Worms Postřelmov 2, Vikýřovice A). Dosud se odehrávaly víkendové zápasy na jednom místě, letos se musejí zápasy z časových důvodů odehrát vždy na dvou místech/hřištích.

První kolo ZFL se odehrálo v zábřežské sokolovně a v Rapotíně v sobotu 12.listopadu 2022.

V Zábřeze se sešly týmy z kategorie MŽ Sokol Zábřeh, Postřelmov 1, Postřelmov 2 a Sokol Dlouhomilov. V kategorii SŽ to byl Sokol Zábřeh, Sokol Dubicko a Worms Postřelmov.

Za Sokol Zábřeh hráli Matyáš N. (G), Jonáš J. (G), Anna V., Jana P., Matěj K., Oliver K., Lukáš W., Vašek Č. a dva elévové Dominik H. a Matěj S. Vzhledem k tomu, že za kategorii SŽ už nemohl Matyáš chytat, rozhodli jsme se, že za MŽ odchytá jen Matyáš a Jonáš bude v pozici hráče. Jedná se o velice nezkušený tým, většina z nich k nám do oddílu přišla až letos v září a dosud tak ještě neodehráli zápas. Proto také zápasy s Postřelmovem 1 a 2 byly jednoznačnou záležitostí.

Sokol Zábřeh vs. Worms Postřelmov 2                1:6

Sokol Zábřeh vs. Worms Postřelmov 1                0:11

Soupeř nás vyškolil ve všem, ať již v důrazu ve hře, v pokrytí a kontrole míčku, ve střelbě apod. Naši hráči sice nabírali zkušenosti během dvou zápasů, přesto máme co dohánět, abychom dokázali aspoň trochu konkurovat dalším týmům :).  Je potřeba ale pochválit naše dva elévy Dominika a Matěje, kteří se v týmu vůbec neztratili. Brankáře Matyáše, který měl co dělat v bráně, ale zvládl to výborně a Jonáše, který si dobře poradil v roli hráče.

Fotogalerie zde

Po skončení zápasů v kategorii MŽ, byly na řadě tři zápasy v kategorii SŽ. Ve vzájemných zápase se střetly týmy Sokola Dubicko, Worms Postřelmov a Sokola Zábřeh.

Za Sokol Zábřeh hráli již naše známé tváře - Bury, Hasič, Honza, Víťa. Bohužel víc hráčů z kategorie SŽ nemáme, tudíž budou vždy doplněni hráči z kategorie MŽ. Zkušenosti si šly nasbírat hráčky Anička V. a Janča P. Na druhý zápas (s WORMS Postřelmov) byla sestava doplněna hráčkami Májou O. a Aničkou H., které v letošní sezóně začaly hrát i za Asper Šumperk. Bohužel tohoto turnaje se nemohli zúčastniti naši dva výborní a zkušení brankáři, a tak bránu střežil Jonáš.  S takto oslabeným týmem jsme nemohli čekat velké úspěchy.

Sokol Zábřeh vs. Sokol Dubicko    5:13

Zápas se vůbec nevydařil, hráči nedodržovali pokyny od trenéra (nedůraz v obraně) a sportovní štěstí nás opustilo (dvě břevna a dvě tyčky), a proto výsledek vypadá tak hrozivě. Pravda je, že hráčům z Dubicka přálo štěstí a některé góly dali ani nevěděli jak. Ovšem je potřeba přiznat, že byli po všech stránkách lepším týmem a střelce mají výborné.

Sokol Zábřeh vs. Worms Postřelmov                  3:8

V zápase s Postřelmovem se již naši hráči rozkoukali a sehráli vyrovnanější partii, přesto zkušený soupeř si nenechal vítězství vzít.

I tak musíme všechny naše hráče a hráčky pochválit za snahu a bojovnost a ty mladší navíc za odvahu, s kterou se postavili  soupeřům až o pět let starším a o hlavu vyšším. Čekají nás zápasy s dalšími soupeři a na jaře odvetná utkání, kde naši hráči určitě předvedou zdařilejší výkony. Ale je dobře, že liga se rozjela, neboť už vidíme na čem můžeme na trénincích pracovat a v čem se zlepšit :)

Další kolo se odehraje v sobotu 17. prosince v Postřelmově, kdy nás čekají opět dva zápasy za sebou:

Mladší žáci                                                                                 Starší žáci

9:40 – 10:20 Sokol Zábřeh vs FBC Vikýřovice A                        12:40 – 13:20 Sokol Zábřeh vs FBC Vikýřovice A

10:20 – 11:00 Sokol Zábřeh vs FBC Vikýřovice 1                       13:20 – 14:00 Sokol Zábřeh vs FBCVikýřovice 1