Sokolí kemp 2022

V termínu 24.7. – 6.8..2022 se uskutečnil již osmý Sokolí kemp na Drozdovské Pile, tentokráte poprvé na 14 dní.. Účelem a smyslem kempu bylo nejen si odpočinout od školy, ale i vylepšit své florbalové znalosti a schopnosti, poznat základy jiných sportů, lépe poznat své spoluhráče a utužit kolektiv, což je důležité ve všech týmových sportech. Účastníci si kromě výše zmíněného vyzkoušeli i některé tábornické dovednosti, s úspěchem absolvovali několik nočních her v terénu, a také se vypravili na pevnostní systém Bouda. Trenéři byli s výkony všech účastníků velmi spokojeni.

Sokolí kemp jsme zahájili v neděli 24. 7. 2022 ve tři hodiny odpoledne. Účastníci se seznámili s podmínkami ubytování a potom šli s trenéry vybudovat sportoviště – střelnici a hřiště. Každoroční plachtové hřiště u řeky letos doplnily i dvě umělé plochy pro trénink individuální techniky.

Protože si před prázdninami jeden z trenérů (Kuba) potrhal vazy v koleně, museli jsme plánovaný program poněkud upravit. Naštěstí se nám podařilo získat na kemp na dva dny bývalého reprezentačního florbalového trenéra Michala Maroška a tak jsme se intenzivně dva dny věnovali florbalu. V dalších dnech už byl program více různorodý, kromě florbalu a míčových sportů jsme probírali pravidla florbalu a signály rozhodčích, poznávali rostliny, stromy a živočichy, věnovali čas atletice, stříleli ze vzduchovek a slaňovali z mostu přes řeku Sázavu.

Po týdnu odjela část dětí domů, protože je čekaly jiné tábory a rodinné akce. Po neděli se také poněkud zhoršilo počasí a občas pršelo, přesto jsme se zbylými účastníky podnikli výlety do okolí, na novou rozhlednu nad Zborovem a na pevnostní systém Bouda. Také jsme věnovali dost času hře „Záhada Svaté hory“, kde si hráči vedli také úspěšně.

V sobotu 6.8. dopoledne jsme  zrušili sportoviště, sbalili osobní věci, uklidili chatu a v 15,00 jsme letošní  Sokolí kemp ukončili a rozjeli se domů.