Turnaj o Putovní pohár starost obce Postřelmov

V sobotu 30. dubna 2022 jsme se zúčastnili turnaje o „Putovní pohár starosty obce Postřelmov“, který byl určen pro hráče do 10 let a hráčky do 11 let.

Turnaj se hrál v postřelmovské sportovní hale a zúčastnily se jej týmy z Postřelmova, Vikýřovic, Troubelic a Zábřeha. Protože se nám o účast na turnaji hlásilo 16 hráčů, rozhodli jsme se postavit dva týmy. Bohužel se pár hráčů nedostavilo, aniž by se někteří z nich omluvili. Obvolávali jsme rodiče, abychom zjistili, jestli se hráč dostaví, neboť by bylo špatné, kdyby se rodiče zejména malých hráčů domnívali, že je jejich dítě s námi na turnaji a ono bylo kdoví kde. Apelujeme tedy na rodiče, aby vždy sdělovali, zda se dítě na akci dostaví nebo ne. V docházkové tabulce a změny na poslední chvíli při takových akcí nám sdělovali pomocí SMS. My jako trenéři můžeme přebírat zodpovědnost za děti pouze v případě, že na akci dorazí.

Tedy nakonec 13 hráčů jsme rozdělili do dvou týmů. Tým A tvořili hráči ze Zábřeha – Lukáš a Marek W., Elena a Hynek H., Šimon P. a Dominik H. Tým B byl složen z hráčů z Jestřebí – Lukáš N., Antonín H., Karolína N. a ze Zábřeha - Radek H., Tobiáš H., David K. a Jan K. Bohužel jsme měli jen jednoho brankáře, Matyáše N, tak jsme mu dali možnost volby, za který tým chce hrát. Zvolil si tým B. Za tým A si tedy zachytali různí brankáři z jiných týmů. Přestože se trenéři domnívali, že A-tým má o něco větší naději na úspěch, opak byl pravdou a B-tým byl lepší a skončil třetí.

Hráčům A-týmu zjevně chyběli herní zkušenosti, což zapříčinilo řadu chyb před naší brankou, které soupeři často dokázali potrestat brankami.  To je samozřejmě dáno i tím, že všichni hráči se začali florbalu věnovat teprve před půl rokem a vzhledem ke covidovým omezením první přátelské zápasy mohli absolvovat až v březnu, pro dosažení lepších výsledků však musí na sobě ještě hodně zapracovat.

Až na zkušeného hráče Radka byl B tým složen z hráčů, kteří ke florbalu přišli teprve loni na podzim, ne-li až teď na jaře. Ač je potřeba hodně na všech věcí zapracovat, hráče je potřeba pochválit za plnění „příkazů“ od trenéra a touha zlepšovat se zápas od zápasu. Jejich snaha byla odměněna nejen dvěma remízy, ale také jednou výhrou.

Bylo skvělé, že se podařilo uskutečnit turnaj i pro naše nejmladší hráče, neboť v Zábřežské florbalové lize se liga elévů bohužel musela zrušit pro nedostatečný počet přihlášených týmů. Takové turnaje hráči velice potřebují, neboť nejenže se ukáže na čem zapracovat, ale hlavně proto, že to je nejvíce na tom florbale baví – „Dát góla“! :D

Děkujeme rodičům nejen za podporu v hledišti a u hřiště, ale i za zajištění dopravy.

Výsledky zápasů jsou uvedeny v tabulce. Na tomto turnaji se také vyhlašovali nejlepší hráči týmů a nejlepší brankáři. V týmu A byl zvolen Dominik a v týmu B Honza. Matyáš byl zvolen jako 3. nejlepší brankář. Klukům gratulujeme a věříme, že taková ocenění bude dobrou motivací i pro další hráče ke zlepšování se ve florbale.

FOTOGALERIE ZDE