Turnaj pro PE tentokrát v Postřelmově

V sobotu 3. prosince se odehrál další turnaj pro hráče do 10 let, tentokrát o „Putovní pohár starosty obce Postřelmov“.

Na turnaji se sešlo krásných 8 týmů z Postřelmova, Vikýřovic, Troubelic, svazku obcí Údolí Desné (zkráceně, ale nepřesně z Rapotína)a Zábřeha a tak byli účastníci rozděleni do dvou skupin a hrálo se na dvou hřištích (hala v Postřelmově umožňuje vytvořit dvě stejně velká hřiště). Ve skupině hrál každý s každým a do semifinále postupovali první dva z tabulky. Týmy, které skončily ve skupině na 3. místě, si zahrály o 5. místo a týmy na 4. místě si zahrály o 7. místo.

Na tento turnaj jsme složili „jen“ dva týmy. Za Zábřeh A hrál Ráďa H., Dominik H., Tobiáš H., Jan K., Marek M., Šimon P., Denis S. a Matěj S., v bráně byl David K. Tomuto týmu jsme dávali větší naděje na lepší umístění v tabulce, leč bohužel se tak nestalo. Než se kluci „rozkoukali“, bylo po základní části a už jim zbýval jen boj o 5. místo, které vybojovali.

Za Zábřeh B hráli naši nejmladší a málo zkušení hráči - Rupík U., Erik H., Benji P., Bartík P., Franta C., Jasmína H., Nela P., Klára Ch. a roli gólmana si pro tentokrát vyzkoušela Korny U.  Přestože si chytání Korny vyzkoušela poprvé ve čtvrtek před turnajem, projevila nebojácnost  a měla řadu pěkných zákroků a za lepší obranou by těch branek dostala mnohem méně. Tento tým měl na tomto turnaji 3 cíle - zúčastnit se, posbírat další zkušenosti a potrápit soupeře. Vše zvládli a 8. místo je neminulo :))

Náš tým B šel podle očekávání sice od porážky k porážce, ale to jim nebránilo vstupovat do každého zápasu s energií a nadějí, že aspoň ten jeden gól by mohli dát. Nakonec se to podařilo Erikovi a Frantovi.

Tým A v rozhodujícím zápase o 2. místo ve skupině prohrál o jeden gól s Vikýřovicemi. Bohužel si nechali vzít náskok po 1. poločase, kdy vedli 3:1. Poté ale pak poslední zápas v tabulce vyhráli a v boji o 5. místo si taktéž poradili. Přesto je to malé zklamání, neboť posledně v Zábřeze vybojovali 2. místo. Snad si ale vzali ponaučení, že se hraje od prvního zápasu a nikoliv od posledního.

Ač výsledky tak nenapovídají, zaznamenáváme, že za ten měsíc někteří udělali výkonnostní posun jak po individuální stránce, tak i po té týmové. Věříme, že další turnaj, který se odehraje až v únoru ve Vikýřovicích, bude pro náš klub o něco úspěšnější než v Postřelmově.

Děkujeme rodičům za podporu v hledišti, děkujeme týmu Postřelmov za uskutečnění turnaje. Těšíme se také na brzké shledání!