ZFL - MSŽ 20.1.

Tento víkend nepatřil zejména u mladších žáků mezi ty nejúspěšnější, zvlášť po velmi pěkných výkonech v kole minulém, kdy odehráli vyrovnané zápasy s týmy v čele tabulky Vikýřovicemi a Postřelmovem. Starší žáci jedou na vlně remíz.

Mladší žáci

Zábřeh – Údolí Desné               0:3     (0:0, 0:3)

V prvním poločase naše hra vypadala dobře, hráči hráli na hranici svých schopností a výsledek poločasu 0:0 byl proti těžkému soupeři lichotivý a nadějný. Po přestávce jsme ale začali chybovat, soupeř toho využil. Postupně jsme začali míče jen odpalovat a nebyl na hřišti nikdo, kdo by byl schopen výsledek upravit v náš prospěch.

Sokol Dlouhomilov – Sokol Zábřeh    6:1   (4:1, 2:0)

Do druhého zápasu jsme šli sice odpočinutí, ale bez jiskry a herního myšlení. Vašek sice dal první gól utkání již ve druhé minutě zápasu, ale bohužel to bylo z naší strany všechno, pak už skóroval jen soupeř. Vašek v útoku se sice snažil, ale často byl před brankou soupeře sám proti dvěma obráncům bez podpory našich dalších útočníků, Vázla souhra a komunikace na hřišti, místo přihrávek trenéři najednou viděli odbíjení míčků nazdařbůh (většinou na čepele soupeřů), hráči stereotypně prováděli stále tytéž akce, na které se soupeři naučili rychle reagovat. Plnou pochvalu zaslouží pouze brankář Honza, který občas předváděl úžasné zákroky, jinak mohl být výsledek ještě horší.

Budeme muset popřemýšlet nad příčinami takového výkonu, vždyť víme, že umíme hrát daleko lépe, zejména zapracovat na i na psychice hráčů, aby je nedrtil nepříznivý výsledek, ale aby je povzbudil k lepšímu výkonu.

Starší žáci

Sokol Tovačov – Sokol Zábřeh 6:6   (3:3, 3:0, 0:3)

Zápas dvou vyrovnaných týmů ze středu tabulky, skončil  remízou, když nás soupeř ve druhé třetině přestřílel a v té třetí jsme už jen dokázali vyrovnat

Sokol Zábřeh – Údolí Desné     4:4   (1:1, 1:3, 2:0)

Opět zápas dvou týmů ze středu tabulky, vyrovnaný, plný hezkých akcí. Opět jsme po vyrovnané první části v té druhé polevili a ve třetí jsme museli dohánět gólové manko, což se naštěstí podařilo.

Opět jsme nebyli kompletní, pro nemoc nám chyběl tentokrát Hasič. Naštěstí se k nám vrátil staronový hráč Tomáš P., který odehrál velmi dobré zápasy, pod jehož vedením jsme získali cenné remízy a tedy body do tabulky. Náš golman Matyáš se vrátil po delší nemoci, naštěstí na jeho výkonu to nebylo znát a díky jeho skvělým zákrokům můžeme být rádi za dva body do tabulky.

Nicméně pokud chceme uhrát pěkné výsledky na červnovém brněnském turnaji, máme na čem ještě pracovat!