ZFL - MSŽ 24.2.

Tak jak se nedařilo mladším žákům v minulém kole, tak v tomto kole předvedli úplně jinou hru, která jim zajistila 6 bodů do tabulky. Starší žáci bohužel stále nemohou najít správný recept k vytouženému vítězství.

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci nám tentokrát udělali nebývalou radost – vyhráli oba zápasy 5.kola. Po minulém kole, kdy výkon hráčů na hřišti byl nebývale tristní a většinou nedosáhli ani své běžné hráčské úrovně, jsme upravili tréninkový model a zdá se, že výsledek se dostavil. Objevila se konečně souhra a spolupráce mezi hráči v jednotlivých útočných i obranných dvojicích a mezi obranou a útokem. Navíc v brance poprvé chytal Matyáš, který dosud musel chytat za starší žáky, a tým v kritických chvílích podržel a vychytal MLŽům první nulu. Nemůžeme ale usnout na vavřínech, neboť dnešním soupeřům patří 6., resp. 7. místo v tabulce a v posledním kole 23. března nás čekají soupeři na 1. a 3. místě tabulky. V minulosti jsme ale s nimi sehráli vyrovnaná utkání, takže můžeme očekávat krásné zápasy.

Za výkony v tomto kole můžeme bez přehánění pochválit všechny zúčastněné hráče a také elévku Jasmínku, která si brankářský post ve vyšší kategorii vyzkoušela se ctí a bez branek.

Sokol Zábřeh – Sokol Tovačov                       5:0   (2:0, 3:0)

Soupeř občas zahrozil, ale když už kapitulovala obrana, byli na místě naši skvělí brankáři. Těch několik drobných chyb jsme s hráči po zápase probrali a že si to vzali za své, bylo vidět v druhém zápase.

Orel Troubelice – Sokol Zábřeh                      2:14   (2:5, 0:9)

V tomto zápase jsme viděli nádhernou souhru Vaška s Honzou P., jejich přihrávky „měly oči“ a těšily naše fanoušky. Ale i všichni ostatní hráči tentokrát zaslouží pochvalu bez výhrad.

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci ( Martin B., Vašek Č., Honza D., Matěj Ch., Andrej K., Pepa K., Matyáš N. (G), Klára O., Tomáš P. a Anička V.) to tentokrát neměli tak jednoduché jako mladší. Stáli tentokrát proti prvním dvěma týmům v tabulce a navíc byli oslabeni o dva z nejlepších hráčů – Buryho a Víťu, kteří v útoku znatelně chyběli. Tým tak doplnili mladší žáci – Anička, Vašek a jako vždy Matyáš v brance. Hra v poli byla vyrovnaná, ale před soupeřovou brankou jsme se nedokázali prosadit.

Orel Troubelice – Sokol Zábřeh                      5:1  (0:0, 2:0, 3:1)

Věděli jsme, že tento tým má silné individuální hráče, proto jsme se stáhli do našeho obranného pásma a spíše nechávali soupeře, ať se snaží a když to šlo, vyráželi jsme do brejků. Dvě třetiny nám to vycházelo – po dvou třetinách byl stav 2:0. Ve třetí třetině, 20 vteřin poté, co soupeři vstřelili třetí branku jsme konečně skórovali i my a následně jsme téměř automaticky hru více otevřeli. Další gól jsme ale už nedali, naopak jsme inkasovali. Přesto si naši hráči zaslouží pochvalu trenérů za dodržování pokynů.

Sokol Zábřeh – FBC Vikýřovice                      2:10 (1:3, 1:2, 0:5)

Po dvě třetiny jsme drželi víceméně přijatelné skóre, v poslední třetině jsme ale otevřeli více hru a naše obrana začala více chybovat, což výborný soupeř trestal. Také už docházely síly a ani psychicky na tom hráči nebyli nejlépe.

Trenéry potěšila Anička, která svou premiéru v kategorii STRŽ zvládla nad očekávání dobře. Pochvalu za výkon na hranici svých možností a sil zaslouží i Tomáš Podhorný a kdyby se vedly statistiky  „blokování střel“, dnes by jistě vyhrála naše Klárka. Obdiv zaslouží i Matyáš, který dnes absolvoval čtyři zápasy v brance, předváděl občas zákroky z kategorie ´úžasné´ a nevzdával to ani za nepříznivých výsledků.

Další (předposlední) kolo je čeká 23. března v Rapotíně.