ZFL - MSŽ 9.12.

Třetí kolo ZFL se odehrál tentokrát v Rapotíně, kde se našim hráčům z obou kategorií moc herně i bodově nedařilo.

MLADŠÍ ŽÁCI

Sestava: Jan Č. (G), Václav Č., Radek H., Tobiáš H., Dominik H., Dominik K., Vojta J., Marek M., Jan P. a Anna V.

Sokol Zábřeh – Vikýřovice 3:3 (3:0; 0:3)

G: Václav Č. (Anna V.), Jan P. (Anna V.) a Marek M. (Dominik H.)

První poločas vypadal nadějně, bohužel jsme si náskok nechali utéct svoji nedůrazností ve hře.

Sokol Zábřeh – Potřelmov 4:5 (2:0; 2:5)

G: 2 Jan P. (Václav Č.), 2 Václav Č. (Anna V., Jan P.)

Opět jsme měli po prvním poločase dvou brankový náskok, leč Postřelmov to nevzdával, bojoval a tři body do tabulky bere soupeř.

STARŠÍ ŽÁCI

Na tento turnaj jsme nejeli kompletní jako posledně z osobních důvodů některých hráčů. Byli jsme tak nuceni si půjčit hráče z jiného oddílu – vypomohl nám hráč Lukáš S. z Údolí Desné. Měl dovoleno od svého trenéra odehrát pouze jen jeden zápas. I tak mu děkujeme za výpomoc. Bohužel nám onemocněl náš jediný gólman schopný chytat, byť patří do mladších žáků, i za straší žáky  – Matyáš, ale v pravou chvíli se na tréninku objevil náš staronový hráč Tomáš P. a zhostil se role brankáře na výtečnou. I jemu patří veliké díky! Letos je tato kategorie pro nás obtížnější než v dřívějších letech tím, že že zápas trvá 3x10minut a na tak dlouhou hru na velkém hřišti, které vyžaduje hodně běhání, nejsme z naší malé tělocvičny zvyklí a jinde ty tréninkové možnosti nejsou reálné. Zatím.

Na toto kolo budeme vzpomínat jako na „zbytečně ztracené body do tabulky“.

Sokol Zábřeh – FBC Vikýřovice 5:5 (3:2; 1:2, 1:1)

G: 2 Matěj Ch., 2 Jan B., Klára O. (Jan D.)

A ač začátek zápasu vypadal velice nadějně pro nás, kdy jsme po 6 minutách vedli 3:0, nakonec vše dopadlo úplně jinak. Ke konci zápasu hráčům došly síly a museli jsme se strachovat i o ten jeden bod za remízu.

Sokol Zábřeh – Sokol Dlouhomilov 6:6 (2:1, 3:2, 1:4)

G: 3 Víťa L (3 Klára O.), 2 Jan B., 1 Matěj Ch.

I zde po 7 minutách v první třetině jsme vedli 4:1. Nechat si ale utéct takto slibný náskok, je trestuhodné. A třetí třetinu zahrát tak, jak ji zahráli, aby během 5 minut inkasovali 4 góly…

V obou zápasech se jednalo o stejné a totožné chyby neustále opakované, jako kdybychom nedokázali vymyslet nic jiného… Sólování s míčkem – snaha se protlačit mezi 2-3 hráči (pak nastalo divení, že ztratili balonek a ve většině případů z toho inkasovali). Hráči nedbali na pokyny trenérky, nevraceli se do obrany. Stříleli ze všech možných nereálných úhlů, přičemž spoluhráč byl ve většině případů před brankou volný. Nechali se ukolébat výsledkem z první třetiny a nechali si tak utéct slibný náskok (3:0 a 6:2).

Doufejme, že toto kolo nás dost poučilo a do dalších zápasů budeme zejména v hlavách vyzrálejší!