ZFL - PE 16.12.

Předvánoční turnaj ve Vikýřovicích „O pohár starosty Vikýřovic“ se odehrál v sobotu 16. prosince 2023. Na tento turnaj jsme jeli tentokrát bez přípravky (z důvodu velké marodky) se dvěma týmy elévů. Nejinak tomu bylo i u dalších klubů – tovačovský tým se dokonce spojil s Postřelmovem.

Na turnaji nás překvapila velikost hřišť. Oproti zábřežské sokolovně byla hřiště menší, a zápasy byly proto založené spíše na soubojích a kdo vystřelí první, než na technické hře. Hráči neměli prostor ani čas na přihrávku a to našim nesedělo…

ELÉVOVÉ 1

Sestava: Tobiáš H., Marek M., Filip M., Marek L., Nela P. a gólmani Jasmínka H. a Bártík P.

Tento tým neměl jiný cíl než být silným soupeřem pro ostatní týmy. O první místo bojovali s Tovačovem a naštěstí se našim střelecky dařilo líp než soupeřům, podařilo se jim vstřelit 36 branek (soupeřům „jen“ 26). Pohár za první místo putuje tedy za námi! Pochválit musíme celý tým, ale přesto v něm vynikli Marek M. a Jasmínka.

Sokol Zábřeh 1 : Sokol Zábřeh 2          13:2

Sokol Zábřeh 1 : Sokol Tovačov            5:5

Sokol Zábřeh 1 : Vikýřovice                 12:3

Sokol Zábřeh 1 : Worms Postřelmov    6:5

ELÉVOVÉ 2

Sestava: Ondřej P., Ondřej S., Eliška Č., Karel K., Adriana Ž. a gólmani Jasmínka H. a Bártík P.

Za tento tým měl ještě hrát Tonda H, ale na turnaj nedorazil. Neočekávali jsme od této sestavy nezkušených hráčů žádné zázraky, jen jsme potřebovali, aby získali herní zkušenosti z turnajů. V dubnu nás čeká sokolský přebor Moravy a tam lehcí soupeři nebudou. Potřebujeme tedy dost zkušených hráčů, abychom měli z čeho vybírat ty nejlepší. A budeme jich potřebovat aspoň deset.

Naši hráči nebyli technicky špatní, ale hra byla samozřejmě plná chyb, které zkušenější soupeři trestali, ale bylo vidět, že se v průběhu turnaje někteří naši začali zlepšovat.

Pochvalu si zaslouží Eliška a Karel svojí bojovností, aktivitou a zápalem do hry a oba gólmani.

Sokol Zábřeh 2 : Sokol Zábřeh 1          2:13

Sokol Zábřeh 2 : Sokol Tovačov           1:7

Sokol Zábřeh 2 : Vikýřovice                  2:6

Sokol Zábřeh 2 : Worms Postřelmov   1:2

Na tomto turnaji se opět potvrdilo, že práce s našimi gólmany má dobrý směr a za to je potřeba poděkovat našemu trenérovi gólmanů – Honzovi P. Děkujeme! Také se zde zrodil nový zábřežský pokřik, na kterém má velkou zásluhu právě již zmíněný trenér, který se svoji rodinkou dokážou vyhecovat naše hráče do herního tempa a ke krásným výkonům –  „Sokol Zábřeh! Sokol Zábřeh! HOP! HOP! HOP!“. Nyní zbývá už jen zapojit širší obecenstvo do společného fandění :)

Další turnaj se odehraje až v únoru v Rapotíně, jehož týmy se zatím našich turnajů nezúčastnily.

Nyní Vám přejeme klidné prožití vánočních svátků a do nového roku 2024 přejeme hlavně pevné zdraví a i nervy nejen při zápasech Vašich dětí!